fbpx

Teatro „Kitas kampas“ spektaklis „Nuostabūs dalykai“ pelnė premiją Sankt Peterburgo festivalyje

Monospektaklių festivalyje «Монокль» („Monoklis“), kuris yra teatro festivalio «Балтийский дом» ( „Baltijos namai“) dalis, buvo parodyti įvairūs monospektakliai iš Bulgarijos, Slovakijos, Baltarusijos, Armėnijos, Rusijos ir Moldovos, tačiau daugumos komisijos narių balsai atiduoti genialiam aktoriui Martynui Nedzinskui, skiriant jam antrąją premiją.

Spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas džiaugėsi apdovanojimu, teigdamas, jog reikli bei patyrusi Sankt Peterburgo publika spektaklį stebėjo itin jautriai ir dėmesingai, o tai yra didžiausias įvertinimas.

Po spektaklio Rusijos žiniasklaidoje buvo rašoma, jog spektaklio siužetas, nukeliantis į Klaipėdą, nepaliko abejingų didžiąja dalimi dėl to, kad aktorius žiūrovus įtraukė į istorijos kūrimą. Istorijos, kuri paliečia kiekvieną.

Spektaklyje siūlomas paprastas bet kokios sunkios gyvenimo situacijos sprendimas – sąrašas nuostabių dalykų, kurie tampa svarbiausiais vaiko ar suaugusio žmogaus gyvenime. Sąrašas neleidžia sustoti ir pasiduoti.

Pirmas – šeima, antras – draugai, trečias – pinigai. Suaugęs žmogus gana greitai sukuria savo svarbiausių dalykų sąrašą. Jeigu tu esi vaikas ir tavo tėtis pasako, kad mama yra ligoninėje, tu išsigąsti ir kovoji su ta baime. Dėl savęs, dėl artimųjų. Baimė užgniaužia džiaugsmą, priverčia verkti iki ašarų. Tuomet paprasti dalykai tampa svarbiausiais. Ledai ant pagaliuko, senų knygų kvapas, šokis aplink kuprinių krūvą mokyklos diskotekoje. Dėka jų tu randi jėgų išlikti stipriu.

Scroll to Top