fbpx

„Kitas kampas“ pristato išskirtinę fotosesiją iš Mėnulio

Rugsėjo 18 d. vienintelis profesionalus Lietuvoje improvizacijos teatras „Kitas kampas“ pradeda 10-ąjį jubiliejinį sezoną. „10-as sezonas – tik pradžia“ – su tokiu šūkiu aktoriai žengia į antrą teatro dešimtį. Anot teatro meno vadovo, improvizatoriaus Kirilo Glušajevo, kas buvo nesvarbu, o kas bus niekas nežino. Svarbu, kas yra šiandien, o šiandien teatras improvizuoja ir kviečia žiūrovus kiekviename spektaklyje drauge žengti į naują pradžią.

Teatrui sezono pradžia – tai jaudinantis lūkesčių kėlimo ir norų galvojimo metas. Šis laikotarpis primena gimtadienį, Naujųjų metų ar Šv. Kalėdų šventes, kai stengiesi įsiklausyti į savo širdį ir įsivaizduoti, kaip nori gyventi ateinančiais metais: kokius jausmus ir emocijas patirti, kokius žmones sutikti, ką pasiekti bei prasmingo nuveikti.

„O visada norisi gyventi artumą, bendrystę bei džiaugsmą. 
O visada norisi, kad būtų gera būti scenoje, teatre ir jo salėje. 
O visada atsimeni, jog kiekvienas kartas improvizacijoje – pirmas ir paskutinis. 
10 metų žmogaus gyvenime – labai daug. 
10 metų visatos mastais – nieko. 
Daug ten, kur mažai, mažai ten, kur daug. 
Baigiam ten, kur pradėjom. 
Reikia tik pradėti. 
Žengti žingsnį. 
Improvizuoti. 
Tad, pradedam. 
Tai tik pradžia!“, – K. Glušajevas.

„Kaskart prieš žengdami į sceną mes turime būti pasiruošę viskam. Keisti taktiką, nenuleisti rankų, bandyti iš naujo, įsiklausyti, išgirsti – daryti viską, kad tik salėje nespengtų tyla, o aidėtų juokas. Ir taip jau net dešimtąjį sezoną, ir taip kaskart vis iš naujo“, – Audrius Bružas. 

Likus vos savaitei iki 10-ojo sezono starto teatro aktoriai netikėtai atsidūrė Viduržemio jūroje esančioje Maltoje. Didžioji dalis teatro aktorių buvo apgauti kolegų, jog važiuoja į gastroles kitoje Europos valstybėje, kur jų laukia 5 įtemptos darbo dienos. Tik oro uoste paaiškėjo, jog visi skrenda atostogauti į Maltą. 

Teatro aktorius ištiko šokas. Jiems kelionė į mažytę Maltos salą priminė improvizacinę kelionę į Mėnulį, kai tu nežinai, ką ten rasi, kas tavęs laukia ir kaip viskas baigsis. 

„Kelionė į Maltą – tai pavyzdys, jog mes improvizuojame ne tik ant scenos, tačiau ir gyvenime. Improvizacija – kaip transporto priemonė, kuri nuveža ar nuskraidina į bet kurį visatos tašką. Norite į Naująją Akmenę – pradedam kelionę, norite į Maltą – pradedam kelionę, norite į Mėnulį – pradedam kelionę. Nereikia būti pasiruošusiu, svarbu – pradėti. Improvizuoju reiškia gyvenu“, – po kelionės į Maltą kalbėjo K. Glušajevas. 

Improvizacija aktorius lydėjo visos kelionės metu. Vienas ryškiausių nutikimų – netikėta fotosesija su Maltoje gyvenančiu britų fotografu Matu Hušu, kuris su malonumu įamžino teatro aktorius jam puikiai pažįstamoje Gozo saloje („Gozo – viena iš 3 Maltos valstybės salų“, – aut. past.). Tiesa, aktoriai Mėnulyje tikrai pabuvojo, viena iš fotosesijos vietų atrodė būtent kaip Mėnulis.

Pasikėlę spaudimą, prisipumpavę pilnas galvas ir širdis įspūdžių su įspūdingomis fotosesijos nuotraukomis kompiuteriuose teatro aktoriai grįžo, kad dar kartą pradėtų, šį kartą jau 10-ąjį teatro sezoną. Žvaliom akim į situacijas naujame sezone žiūri aktoriai K. Glušajevas, A. Bružas, Martynas Nedzinkas, Balys Latėnas, Oskaras Vygonovskis, Marius Čižauskas, Dmitrijus Golovanovas. 

Scroll to Top