fbpx

„Kitas kampas“ atvėrė pasaulinės scenos duris

Rugsėjo  18 d. 10-ąjį jubiliejinį sezoną pradėsiantis vienintelis Lietuvoje profesionalus improvizacijos teatras „Kitas kampas“ plačiai atvėrė duris žiūrovams ir pasauliui. Naujasis sezono šūkis „10-tas sezonas – tik PRADŽIA“ atskleidžia, jog teatro aktoriai šį rudenį startuoja ne tik su šviežiomis, netikėčiausiomis idėjomis, bet ir grandioziniais ateities planais. 

Rugsėjo 3 d. „Kitas kampas“ kvietimu Vilniuje apsilankė improvizacijos meistrė iš Austrijos Beatrix‘ė Brunschko. Ji drauge su teatro aktoriais Audriumi Bružu, Martynu Nedzinsku, Oskaru Vygonovskiu, Mariumi Čižausku, muzikantu Dima Golovanovu ir kitais Lietuvos aktoriais žiūrovams pristatė dviejų dalių unikalų improvizacijos pasirodymą, gimusį dienos metu vykusių improvizacijos dirbtuvių metu. 

6 valandas trukusių dirbtuvių metu B. Brunschko Lietuvos aktorius pakvietė į pažintį su viena iš improvizacijos technikų „Sek žmogų, kuris seka tave“ („Follow the follower“). Improvizatorė šią techniką lygino su skruzdžių gyvenimui. Skruzdės neturi lyderio, jos nuolatos seka viena kitą ir taip pasiekia neįtikėtinų rezultatų. Šią techniką dirbtuvių metu išbandė ir teatro „Kitas kampas“ aktoriai. Rezultatai nustebino tiek pačius improvizacijos profesionalus, tiek žiūrovus, kurie vakare galėjo pamatyti prieš jų akis kuriamas spontaniškas improvizacijas. 

Po pasirodymo B. Brunschko džiaugėsi, jog teatro aktoriams pavyko žiūrovams perteikti emocijas ir „Sek žmogų, kuris seka tave“ esmę – scenoje nėra vieno lyderio, yra lygiaverčiai aktoriai, sekantys vienas kitą. Žiūrovai pasirodymą stebėjo nustebusiomis ir smalsiomis akimis, o tai, anot aktorės, yra vienas svarbiausių dalykų improvizacijoje.

Teatras – atviras žiūrovams ir pasauliui

Improvizacijos pasirodymas vyko „Vilniaus mažojo teatro“ repeticijų salėje ir buvo atviras, o vietos į pasirodymą buvo išgraibstytos per mažiau nei valandą nuo registracijos paskelbimo. 

Teatro vadovo A. Bružo teigimu, naujajame sezone teatras tampa dar atviresnis tiek žiūrovams, tiek pasauliui. „Smagu, kad Beatrix‘ė atvyko į Vilnių ir simboliškai atidarė naująjį teatro sezoną. 10-ąjį jubiliejinį sezoną pradedame būdami dar atviresni, todėl ištikimiausiems teatro žiūrovams atvėrėme teatro užkulisių duris ir pakvietėme į šį išskirtinį pasirodymą su nerealia aktore. Žiūrovams norėjome parodyti, kaip iš tikrųjų gimsta improvizacija“, – sakė A. Bružas. 

Du improvizacijos meistrai B. Brunschko ir A. Bružas pirmą kartą susitiko praėjusių metų žiemą Liublianoje, kur abu dalyvavo tarptautiniame teatro projekte „Mūsų gyvenimai” (angl. „Our lives“). Antras susitikimas įvyko šių metų pavasarį Berlyne. 

„Mūsų gyvenimai“ (angl. „Our lives“) – tai metus trunkantis tarptautinis teatro projektas, kuriame dalyvauja 28 profesionalūs improvizatoriai iš skirtingų Europos valstybių. Suskirstyti į 4 grupes improvizacijos aktoriai susitinka skirtingose pasaulio valstybėse tam, kad drauge leistųsi į kūrybinius bei improvizacinius ieškojimus ir taip sužinotų daugiau apie gyvenimus skirtingose Europos valstybėse. Lietuvą projekte atstovauja Audrius Bružas. 

„Dalyvavimas tarptautiniuose improvizacijos projektuose priverčia į save pažvelgti Europos kontekste ir galiu drąsiai teigti, kad „Kitas kampas“ yra aukščiausios prabos improvizacijos teatras. Mes esame įdomūs, atviri pasauliui ir pasaulis atviras mums. Tai tik pradžia, mes eisime toli“, – džiaugėsi A. Bružas. 

Aktorius ir B. Brunschko kitų metų pavasarį vėl skris į Berlyną, kur, dėka puikaus pasirodymo su grupe Vokietijos sostinėje šiais metais, prodiuserių buvo pakviesti atidaryti kitą ilgametį improvizacijos festivalį. 

Spektaklio “Nuostabūs dalykai” kelias į tarptautinius festivalius

Šį rudenį teatras žengia dar vieną žingsnį tarptautinėje arenoje. Spalio 12 d. teatras pakviestas dalyvauti XIII tarptautiniame monospektaklių festivalyje „Atspindys“. Festivalyje bus parodytas Kirilo Glušajevo režisuotas spektaklis „Nuostabūs dalykai“.

Spektaklio „Nuostabūs dalykai” premjera teatre įvyko šių metų vasario 11 – 12 d. Spektaklį, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka teatro aktorius Martynas Nedzinskas, jau dabar galima vadinti anšlaginiu. Bilietai į spektaklį tiesiog iššluojami. 

Pavasarį spektaklį pamačiusi Visagine vykstančio festivalio „Atspindys“ direktorė Marija Tanana ilgai nelaukusi pakvietė jo kūrėjus sudalyvauti festivalyje šiais metais. Anot jos, tokių stiprių monospektaklių kaip „Nuostabūs dalykai“ Lietuvoje nėra daug ir ji tiki jo sėkme ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.

Scroll to Top