fbpx

„Kitas kampas“ žiūrovus pasitinka naujuose namuose: „Čia taip jauku, kad galite ateiti net su naminėmis šlepetėmis“

Rugsėjo 1-ąją dieną improvizacijos teatras „Kitas kampas“ pradeda 12½ sezoną. Tokį neįprastą skaičių padiktavo karantininis laikotarpis, kuomet po kurį laiką sustojusių darbų, spektaklių ir pasirodymų pagaliau teatro aktoriai gali grįžti atgal į sceną. Teatro įkūrėjas aktorius Audrius Bružas žada, jog naujame sezone bus kuriamas dar artimesnis, intymesnis ir šiltesnis ryšys su žiūrovais.

Jau antrą dešimtį skaičiuojantis vienintelis profesionalus improvizacijų teatras Lietuvoje „Kitas kampas“ naująjį 12½ sezoną pradeda su neeiliniu įvykiu teatro istorijoje ir teatro gerbėjus kviečia į naujuosius savo namus – Užupyje neseniai duris atvėrusį teatrą-kavinę-barą. Aktorius ir režisierius Kirilas Glušajevas įsitikinęs, jog ši vieta leis dar artimiau kurti ir bendrauti meną ir kultūrą mylinčių žiūrovų akivaizdoje.

„Visi žinome tą širdį užpildantį malonų jausmą, kai po kelionių ar atostogų svetur sugrįžtame į savus jaukius namus. Namus, kuriuose gera būti, kurie sukurti taip, kaip pats to nori. Su metais atėjusia vidine ramybe ir branda poreikis turėti savo namus atsirado ir mūsų teatro kolektyvui. Vaidinsime ir didžiosiose scenose, toliau gastroliuosime, tačiau savo teatro namuose kursime tai kas jaukiausia ir intymiausia“, – sako aktorius A. Bružas.

Teatro „Kitas kampas“ 12½ sezono atidarymas vyks naujoje bare įsikūrusioje pasirodymų erdvėje, Malūnų g. 4, Užupyje, Vilniuje. Žiūrovai mėgausis ilgiausiai gyvuojančiu improvizacijų šou, rodomu nuo pat teatro įkūrimo pradžios, „Gero juoko dozė“ spektakliais. Kaip teigia A. Bružas, žmonės į pasirodymus susirenka tarsi į terapiją, leidžiančią pabėgti nuo rutinos ir kasdienybės rūpesčių.

„Improvizacija – tai netikėtumo bomba, žiūrovas visuomet yra stebinamas, nes kiekvienas spektaklis – vienintelis, unikalus ir niekada niekur dar nerodytas. Būdami scenoje neturime jokio išankstinio pasiruošimo ar scenarijaus, mes nežinome, kokius gausime žiūrovų pasiūlymus. Per dvylika su puse teatro gyvavimo metų esame jau subūrę didelę bendruomenę, mylinčią improvizacijos žanrą ir į spektaklius ateinančią po du, po tris ar net po penkiolika kartų“, –  pasakoja A. Bružas.

Menininkų „respublika“ skambiai vadinamame Užupyje įkurta „Kito kampo“ kavinė-baras jau spėjo pelnyti vilniečių simpatijas, kurie dienos metu čia užsuka puodeliui kavos, o vakare – kokteilio taurei. A. Bružas teigia, jog ši nauja erdvė leis ne tik artimiau pažinti žiūrovus, bet ir žiūrovams susipažinti su teatro gyvenimu, jo aktoriais bei būti ten, kur gimsta kūrybinės idėjos, vėliau realizuojamos teatro scenoje.

„Pas mus niekada nebuvo ir nebus ketvirtosios sienos tarp aktorių ir žiūrovų, nes žiūrovai visada tampa pilnaverte spektaklio dalimi. Ir prie viso to, mes visada kuriame su žiūrovais abipusį ryšį, todėl norime su jais susipažinti ir kad jie pažintų mus, turėtų galimybę bendrauti visiškai be tarpiškoje erdvėje. Užsukus į teatrą-kavinę-barą eilinę dieną čia galima sutikti teatro aktorius, menininkus, pajusti ir net pamatyti, kaip gimsta kūrybiniai sprendimai, pabūti meniškoje, romantiškoje atmosferoje“, – sako A. Bružas.

Naujoji teatro erdvė kartu atveria galimybes rengti įvairius renginius, bendradarbiauti su kitais menininkais ir net patiems teatro aktoriams dalintis savo improvizacijos žanro žiniomis su kitais.

„Teatro erdvė, sudaryta iš baro ir kūrybinės salės, nėra didelė. Sėdint pirmoje erdvėje, aktoriai nuo žiūrovų bus vos metro atstumu, kas sukuria jaukumą, intymumą, artumo ir bendrumo jausmą. Ir jeigu bus didelis noras, galėsite net paliesti aktorius. Tik lieskite padoriose vietose, jog negautumėt per nagus“, – juokiasi A. Bružas.

Teatras „Kito kampas“ naujame sezone planuoja ne tik spektaklius, bet repertuarą papildys ir muzikos pasirodymai, poezijos vakarai, knygų ar pjesių skaitymas, parodų pristatymai, užsiėmimai vaikams ar kitos įvairios pramoginės programos. Bus rengiami ir improvizacijos mokymai, tiek pradedantiesiems, tiek kitiems aktoriams, visiems, norintiems pasinerti į improvizacijos pasaulį.

Scroll to Top