fbpx

Teatras „Kitas kampas” padovanojo premjerinį spektaklį „Nuostabūs dalykai“ ir kartu su žiūrovais sukūrė 100 nuostabių dalykų sąrašą

Vasario 11 d. vakarą „Vilniaus mažajame teatre“ vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje „Kitas kampas” žiūrovams padovanojo premjerą „Nuostabūs dalykai”. Jame spektaklio režisierius Kirilas Glušajevas ir pagrindinio vaidmens atlikėjas – aktorius Martynas Nedzinskas kviečia sudaryti nuostabių dalykų, dėl kurių verta gyventi šiame pasaulyje, sąrašą. 

„Nuostabūs dalykai“ – tai visiškai naujo žanro spektaklis, kuriame pagrindinį vaidmenį atlieka vienas aktorius, o jo partneriais scenoje tampa žiūrovai. Jeigu įprastame improvizacijos spektaklyje aktoriai kuria atsispirdami nuo žiūrovų siūlomų aplinkybių, šiame spektaklyje aktorius pasakoja istoriją, aprašytą Duncano Macmillan‘o pjesėje „Nuostabūs dalykai“, bet pilnai adaptuotą Lietuvos realybei. O žiūrovai tampa pilnaverčiais istorijos kūrėjais, prisotindami sceninį veiksmą savo vaidyba arba tiesiog buvimu kartu. 

Spektaklio veiksmas prasideda 1992-aisiais metais ir tęsiasi iki šių dienų, todėl žiūrovai kartu su aktoriumi M. Nedzinsku gali atsiminti savo vaikystę ar paauglystę, prisiminti to laikmečio dalykus, kurie dabar atrodo nuostabūs. Premjeriniame spektaklyje netrūko juoko, šypsenų, o taip pat ir labai jautrių, romantiškų, jaukių bei nostalgiškų akimirkų.

„Ar atsimenate nuostabiausią dalyką vaikystėje, kai užmiegi bet kur, o galiausiai vis tiek atsikeli savo lovoje?“, – spektaklyje susirinkusių žiūrovų klausė Martynas. Šį ir kitus jo minimus nuostabius dalykus žiūrovai pasitiko su pritariančia šypsena ir juoku. 

100 nuostabių dalykų sąrašas žiūrovams

Spektaklio tema ir Lietuvos Nepriklausomybės 100-metis įkvėpė kūrėjus sukurti 100 dalykų, dėl kurių verta gyventi, sąrašą. 

„Sąrašą skiriame visiems  žiūrovams, kurie 10 metų buvo, yra ir bus su mumis, su kuriais mes galime kurti ir vaidinti. Lietuva, teatras – tai žmonės, kurie čia gyvena, kuriems dovanojame spektaklius“, – sakė spektaklio „Nuostabūs dalykai“ režisierius K. Glušajevas. 

Nuostabių dalykų sąrašas sukurtas kartu su teatro „Kitas kampas“ socialinio tinklo „Facebook“ sekėjais, žiūrovais bei teatro draugais. Jie dalinosi savo nuostabiais dalykais ir tokiu būdu menininkų pradėtas sąrašas prisipildė iki 100.

Tiesa, spektaklio režisierius K. Glušajevas teigia, jog 100 yra tik simbolinis skaičius, nes nuostabių dalykų, dėl kurių verta gyventi, yra kur kas daugiau. Šis sąrašas yra begalinis.

 „Mus supa nuostabūs žmonės, galimybės ir svajonės, tačiau dažnai mums trukdo netinkamas ir siauras požiūris į savo artimuosius, kaimynus, draugus, o svarbiausia į save pačius. Sukurti gražių dalykų sąrašą linkime visiems, nes stebėdami nuostabius dalykus, kuriame gražesnį pasaulį ir save, Lietuvą. Visus, kurie į gyvenimą žiūri stokodami vilties, kviečiame būti valingiems ir kurti savo nuostabių dalykų sąrašą. Ir viskas bus geriau, gal nebus tobula, bet tikrai bus geriau“, – sakė Kirilas. 

Teatras „Kitas kampas“ dalinasi 100 nuostabių dalykų sąrašu. Prieš jį skaitant, svarbu atminti, jog visi sąrašo nuostabūs dalykai yra lygiaverčiai. Pirmas nuostabus dalykas nėra svarbesnis už 100-ąjį ir pan. 

LaisvėNaminės obuolių sultys 
Mylimo žmogaus apkabinimasKai tavo šuo laižo nosį
Levandų laukasMaudytis naktį vasarą
Saulėtekis Žiūrėti į ugnį
SaulėlydisGeras humoras
Nemiegoti ir kalbėtis visą naktį Mylimojo bučiniai
Metų laikų kaitaKatino pėdsakai ant sniego
Rytinės kavos puodelisVasarą vaikščioti basomis po žolę
Laikas su artimaisiaisKai pasijunti namie
Katės murkimasBūti dėkingam
PistacijosPraryti snaigę
JuokasVaiko žodžiai
KvėpuotiGėlės
TylaPašnekovo akys
Žmonių, esančių šalia šypsenosVaiko plaukų kvapas
Kai praeina galvos skausmasArbatos ceremonija
Kai kitiems gera būti su tavimiKnygos
MaldaSkaitymas naktį 
Dienos miegasSniegas
AtsitiktinumaiPoezija
Naktinis pasivaikščiojimas miškeBėgantis vanduo
Asmeniniai pasiekimaiNebejausti kaltės
Kai jautiesi savo vietojeRamuma
SavanorystėSodo namelis vasarą/pavasarį/rudenį
Atsikėlus po nakties suprasti, kad tai buvo tik sapnasŠalčio kvapas
Žvaigždėtas dangus naktįSaulės spinduliai ant šlapios odos
TėvynėVaiko pirštukai
Scroll to Top