fbpx

EBIT konferencijoje – teatras „Kitas kampas“: apie prisitaikymą nuolat besikeičiančiame pasaulyje

Improvizacijos teatro „Kitas kampas“ improvizacijos ekspertai Audrius Bružas ir Kirilas Glušajevas vadovų konferencijos EBIT dalyvius ir svečius įtraukė į pristatymą apie nežinomybę, nuolat besikeičiantį pasaulį, nepatogias situacijas ir, žinoma, improvizaciją.

„Improvizacijoje nėra nieko, tačiau yra pats svarbiausias dalykas – publika. Tai yra nuolatinė nežinomybė, nuolatinė dviprasmybė“,  konferencijos EBIT pristatymo pradžioje mintimis dalijosi teatro „Kitas kampas“ meno vadovas ir improvizacijos treneris Kirilas Glušajevas.

KITAS KAMPAS/Monika Avik nuotr.

Improvizacijos profesionalai pristatymo metu teigė, kad būdami scenoje jie nuolatos gyvena VUC’oje (VUCA – žodžių Volatility, uncertainty, complexity and ambiguity santrumpa. Remiantis Warreno Benniso ir Burto Nanuso vadovavimo teorijomis – apibūdinti arba apmąstyti bendrųjų sąlygų ir situacijų nepastovumą, netikrumą, sudėtingumą ir neaiškumą)– pasaulyje, kuris nuolatos keičiasi, kaip teigė prieš aktorius scenoje buvusi pranešėja, todėl žaisti, improvizuoti reikia su tuo, ką turi čia ir dabar.

„Kaip improvizatoriai, mes gyvename nuolatos besikeičiančiame kontekste – dviprasmybė, neužtikrintumas, nežinomybė – yra vieta, kur gimsta improvizacija. Šiais laikais kontrolės suvaldymo klausimai yra kaip niekada aktualūs. Vienas iš būdų, viena iš taktikų susitvarkyti su nuolat besikeičiančiu pasauliu yra priimti permainas ir dirbti pačių permainų lauke”, – patirtimi dalijos improvizacijos meistras K. Glušajevas.

Improvizatoriai A. Bružas ir K. Glušajevas renginio metu pasidalijo savo istorija ir patirtimi, kai atvykę į vienos įmonės šventę gavo užduotį išbandyti dar niekada jų pačių nežaistą improvizacijos žaidimą, įtraukiant pagrindines, kasdienines konkrečios įmonės veiklas. Būtent tokią užduotį jiems suformavo įmonės šventės organizatoriai. 

Aktoriai šią užduotį priėmė, o šis naujas improvizacijos žaidimas tapo sėkminga didžiausio improvizacijos šou „Gero juoko dozė” dalimi. EBIT dalyviai pristatymo metu išvydo ir patį žaidimą, kuris gimė nežinomybėje. 

KITAS KAMPAS/Monika Avik nuotr.

„Mes nesame tie, kurie turi užduoti klausimus, mes esame tie, kurie turi duoti atsakymus į klausimus, kuriuos kelia gyvenimas, čia ir dabar. Veiksmu. Mes veikiame spontaniškai, lotyniškai spontaneus reiškia savaiminis, veikiantis savo valia”, – prisimindamas neurologijos ir psichiatrijos profesoriaus Viktoro Franklio žodžius, savo pristatymą apibendrino teatro „Kitas kampas” aktoriai.

Teatras „Kitas kampas” kviečia visus besidominčius improvizacija su ja susipažinti. Spalio 8-9 dienomis vyks pirmieji improvizacijos mokymai pradedantiesiems. Daugiau informacijos rasite čia.

EBIT/Monika Avik nuotr.
Scroll to Top