fbpx

Kostiumo meistras Andrius Sergejenko: „Kiekvienam save gerbiančiam vyrui yra svarbu, ką jis apsirengs ar kokius batus užsidės”

Laidos KITAS KAMPAS: SU ASMENYBĖMIS svečias – antros kartos vyriško kostiumo meistras Andrius Sergejenko. Iš savo tėvo Viktoro Sergejenko meistriškumo sėmęsis Andrius šiandien dirba Kaune įkurtoje ateljė, kurioje siuva rankų darbo kostiumus pagal aukščiausias „Savile Row“ asociacijos standartus ir filosofiją. 

Interviu su Audriumi Bružu jo ateljė Kaune metu A. Sergejenko papasakojo savo kelionę nuo nedrąsaus vaikinuko su kedukais ir kuprine, pirmą kartą apsilankiusio prestižinėje Londono gatvejė „Sevile Row“, iki užtikrintai savo srityje besijaučiančio kostiumų meistro. 

„„Sevile Row“ – tai siaura gatvelė „Mayfair rajone Londone, kurioje įsikūrusios 16-17 parduotuvių yra dedikuotos vyriškam klasikiniam kostiumui. Ši gatvė yra mano amato lopšys, kuriame jau prieš 250 metų pradėjo formuotis klasikinio kostiumo meistrų alėja. Tad, patekti ten buvo didelė mano svajonė, kaip Everesto viršūnė. Pasisekė ir svajonė išsipildė, mane pakvietė ten stažuotis.“

Kaip pats interviu A. Sergejenko sako, svajonės išsipildymą lėmė ir tai, jog jau važiuodamas stažuotis jis turėjo didelį bagažą žinių apie klasikinį kostiumą ir jo siuvimą, kurias jam perdavė jo tėtis V. Sergejenko bei siuvėjas Vincentas Zelionka, pas kurį Andrius taip pat mokėsi siuvimo meistrystės. 

Tiesa, ne tik bagažas žinių, tačiau ir kitas, kiek labiau apčiuopiamas lagamino turinys padarė didelę įtaką A. Sergejenko patekimui į „Sevile Row“.

Ką lagamine vežėsi jaunuolis iš Sovietinio bloko – sužinokite laidoje „Kitas kampas: su asmenybėmis“:

Scroll to Top