fbpx

Dizaineris Giedrius Paulauskas: „Yra daug svarbesnių dalykų gyvenime už rūbus“

Laidos „Kitas kampas: su asmenybėmis“ svečias – drabužių dizaineris, Lietuvos partizanų uniformos tyrinėtojas Giedrius Paulauskas. Interviu su Audriumi Bružu jis atvirai papasakojo, kodėl prieš beveik 10 metų pasirinko tyrėjo kelią užuot kas sezoną pristatydamas vis naują drabužių kolekciją.

„Mados pasaulis yra labai įdomus, bet ir labai užknisantis. Aš kaip dizaineris neturiu daug drabužių. Man nereikia daug, man svarbiausia, kad jausčiausi laimingas. Yra daug svarbesnių dalykų gyvenime už rūbus“, – interviu sakė G. Paulauskas.

Jis 2020 metų pavasarį pirmą kartą visuomenei pristatė šešerius metus trukusį istorinį dizaino tyrimą, atkurtą partizanų uniformą ir simboliką. Kaip jis pats sako, ši tema jam artima ir dėl asmeninių priežasčių – jo senelis Jonas Lukošiūnasbuvo Lietuvos partizanas.

„Partizanų tema ir jų istorija yra labiausiai niekinama Lietuvoje, stengiamasi, kad mes jos neprisimintume. Mano tikslas atkuriant partizano kostiumą pasakoti tikslią jų istoriją ir taip pastatyti paminklą partizanams“, – pasakojo G. Paulauskas.

Laidoje G. Paulauskas iš labai arti žiūrovams pristatys tarpukario Lietuvos kariuomenės uniformas, kurios saugomos Lietuvos nacionalinio muziejaus saugyklose.

„Tai yra mūsų istorijos fondas. Iš vienos pusės išlikę nedaug, bet iš kitos – labai daug informacijos galime iš to gauti“.

Interviu su G. Paulausku žiūrėkite čia:

Kitas kampas: su Giedriumi Paulausku
Scroll to Top