Audrius Bružas, Kiril Glušajevas, Martynas Nedzinskas, Mantas Vaitiekūnas, Balys Latėnas, Aistė Lasytė, Dmitrij Golovanov – aktorių, režisierių, muzikantų komanda, susibūrusi po vienu stogu, vedina vieno tikslo, išpažįstanti vieną teatrinį tikėjimą – IMPROVIZACIJĄ. Tai – vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje „KITAS KAMPAS“.

Šį teatrą 2009 metais pradėjo kurti puikiai Lietuvos publikai pažįstami A. Bružas ir A. Žebrauskas, vėliau prie teatro vairo kartu su Audriumi Bružu stojo Kirilas Glušajevas, o skirtingais laikotarpiais šiame teatre improvizavo ir aktoriai Ramūnas Cicėnas, Rimantė Valiukaitė, Ineta Stasiulytė, režisierius Paulius Ignatavičius.

Jie vadina savo publiką „jaunimas iki 99 metų“ ir savo spektakliais jau septintus metus susitinka su ja sausakimšose salėse. Žiūrovai vėl ir vėl ateina tam, kad taptų užburiančio teatrinio žaidimo – IMPROVIZACIJOS – dalyviais. O improvizacija – tai kūrimas ir atlikimas tuo pačiu metu, be pasiruošimo, spektaklį kūriant iš žiūrovų įššūkių, be skurpulų mestų iš salės į sceną.

Vienintelio profesionalaus improvizacijos teatro Lietuvoje šaknys – Kanadoje. 1996-1999 metais Andrius Žebrauskas ten mokėsi pas  Keith‘ą Johnstone‘ą – teatro improvizacijos žanro pasaulio autoritetą, praktiką, teoretiką. Šie metai, Andriaus praleisti kanadietiškame teatre „LOOSE MOOSE“, į Lietuvą grįžus įkvėpė jį kartu su bendraminčiais kultiniai TV laidai „PAGAUK KAMPĄ“. Pasibaigus TV projektui buvo įkurtas vienintelis profesionalus improvizacijos teatras Lietuvoje.

Teatras „KITAS KAMPAS“ šiandien

Teatras kasmet parodo apie 50 spektaklių didžiuosiuose Lietuvos miestuose, kaskart surinkdamas pilnas žiūrovų sales. Taip pat teatro trupė gastroliuoja užsienio šalyse ( UK, Danijoje, Švedijoje, Airijoje), dalindamasi teatrine improvizacija su užsienyje gyvenančiais lietuviais.

Teatras rengia seminarus, individualius ir grupinius mokymus, dalyvauja renginiuose, socialiniuose projektuose bei akcijose. Nauji ir itin sėkmingi teatro projektai – „Improvizacijos Mokykla“ ir „Vilnius Comedy Fest“.

Teatro „KITAS KAMPAS“  trupė ir administracija, tai  – devynių žmonių kolektyvas. Jie yra savo sričių profesionalai, dirbantys besiremdami improvizacijos ir pozityvaus mąstymo principais – maksimomis: „ Visada „TAIP!“,  „Sakyk OP, nes neperšoksi griovio„ ,  „Išmokti galima tik to, kas tau nauja“.

Teatro trupė pasiekė aukščiausią meninį lygį šalyje, neturėdami jokios konkurencijos. Vaidinami įvairūs improvizacinio teatro „formatai“. Tai ypatingai žiūrovų pamėgtas improvizacijų šou „GERO HUMORO DOZĖ“– nuotaikingų nedidelės trukmės žaidimų-imrovizacijų vakaras; gyvos muzikos ir improvizacijų pasirodymas „EILINIS ELITAS“ –  pseudo populiarios ir žinomos muzikinės grupės koncertas-interakcija; improvizacijų spektaklis „DURYS“ – unikali galimybė žiūrovui padiktuoti ir nuspręsti spektaklio žanrą, pavadinimą bei turinį, o, svarbiausia, matyti savo akimis, kaip scenoje vientisas spektaklio siužetas gimsta, plėtojasi ir yra suvaidinamas be jokio pasiruošimo. Čia susijungia visa teatro improvizatorių patirtis, išmonė – gryna improvizacija!

Teatras KITAS KAMPAS yra gyvas teatras, novatoriškas, stebinantis senais-gerais ir visada kitokiais spektakliais, naujais projektais ir dar neliestomis teatro formomis.

Laukiame Jūsų vieninteliame profesionaliame improvizacijos teatre Lietuvoje „KITAS KAMPAS“ : atsipalaiduokite, apkabinkite savo salės kaimyną ir kartu su aktoriais sušukite: „Šįvakar mes improvizuojam!“